Yeni Sitelerde SEO Başlangıcı

Nis 25, 2021 seo

Bir sitenin SEO başlangıç sürecindeki ilk adımı mutlaka sosyal medya ile olmalıdır. Web sitesine ait sosyal medya hesapları açılarak, sektörden ilgili kişilerin takibi sağlanmalı ve düzenli aralıklarla güncelleme, duyuru ve paylaşımlar yapılmalıdır. Artık sosyal medya optimizasyonu (smo) SEO için en önemli kriterler arasındadır.

 

Bu sebeple yeni web sitelerinin tanıtım yazısı üzerinden hareket etmesi aslında web dünyasına yenilikçi bir bakış açısı getiren hizmet veya ürün sunduğu olgusunu da oluşturacaktır.

 

Doğal bir tavsiye olma ihtimali düşmektedir. Ancak yeni sitelerin tanıtım yazıları üzerinden link almaları, bir duyuru veya anons gibi düşünülmekte ve son derece doğal karşılanmaktadır.

 

Tabi sosyal medyadaki aktiflik, paylaşım beğeni ve yorum oranları gibi sosyal etkinliklerin yoğunlukları da önemlidir.

İkinci olarak, doğrudan link alımları, imleme, footer link, edu link vs. özellikle yeni siteler için riskli çalışmalardır. Bunun sebebi, yeni bir siteye doğrudan link verilmesini Google şüpheli görmektedir.

 

 

 

Bunu en basit, yeni çıkan bir oyuna ait web sitesinin veya yeni bir web girişimine ait duyurunun on binlerce sitede aynı anda tanıtılıyor olmasıyla örneklendirebiliriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan SEO Uzmanı (SEO Specialist) Nedir? Nasıl Olunur? başlıklı makalemizde bursa seo, seo ve seo ajansı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir